W środę w całej Polsce pogoda sprzyjać będzie spacerom! – Prognoza na 10 marca

Nad obszar Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu i północnego-zachodu Europy. Ponadto pogodę w naszym kraju początkowo kształtować będzie pole nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego. Jedynie po zachodniej i północnej części Polski na pogodę systematycznie zacznie oddziaływać dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Atlantyku.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów i ze zmiennym zachmurzeniem. Temperatura powietrza wyniesie od -10°C na południu i w górach do -7°C/-1°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski i nad samym morzem. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również mogą rozwijać liczne oraz silne miejscami mgły i zamglenia. Ponadto powinno być bez opadów i ze zmiennym zachmurzeniem. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do nawet +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach jeszcze będzie wyraźnie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.