W środę na Pomorzu pogoda sprzyjać będzie spacerom! – Prognoza na 10 marca

W najbliższych godzinach na pogodę w północnej części Polski stopniowo zacznie oddziaływać dynamiczny układ niskiego ciśnienia atmosferycznego znad Atlantyku. Ponadto cały czas nad Pomorze napływać będzie chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z północnego-zachodu i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów oraz między innymi pojawi się zmienne zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do -3°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Ponadto powinno być bez opadów i ze zmiennym też zachmurzeniem. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr początkowo będzie jeszcze słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie już pomału spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.