Silny wiatr może powodować przerwy w dostawie prądu! – Ważne Ostrzeżenie

Obszar kraju w najbliższych dniach będzie pod znakiem dynamicznej pogody, za którą odpowiadać będą dynamiczne układy niskiego ciśnienia atmosferycznego. Ponadto pojawi się silny wiatr oraz dodatkowo system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Jak wynika z najnowszych prognoz z modeli numerycznych. Z upływem dni obszar Polski będzie w dalszym ciągu na styku dwóch mas powietrza i w bardzo zróżnicowanym ciśnieniu atmosferycznym. W dodatku spora różnica temperatury jak i zaostrzony gradient ciśnienia atmosferycznego pomiędzy północną a południową częścią kraju będzie sprzyjać w występowaniu silnych opadów atmosferycznych oraz burz, którym między innymi towarzyszyć będą bardzo silne porywy wiatru oraz sztorm.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Ponadto najsilniejszy wiatr na terenie kraju da się we znaki szczególnie na Wybrzeżu oraz na północy w Centrum na zachodzie a także w górach na południu i wschodzie kraju. W zamian tego w wielu miejscach w porywach może on dochodzić do nawet 100-150 km/h. Poza tym bardzo silny wiatr może między innymi przyczynić się do szkód materialnych jak i w drzewostanie.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

W związku z rozwojem bardzo dynamicznej i wietrznej pogody na terenie kraju niewykluczone są także przerwy w dostawie prądu elektrycznego. Z tego względu zalecamy zachować szczególną ostrożność oraz bezpieczeństwo na drogach szczególnie w trakcie wichury i porywistego wiatru, który będzie mógł powodować szkody.

 

Comments are closed.