W poniedziałek nad Polską mogą pojawić się burze śnieżne! – Prognoza na 8 marca

Z początkiem nowego tygodnia na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie pole nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego oraz dodatkowo napływać będzie niestabilne jak i też zimne oraz między innymi wilgotne powietrze z północnego-zachodu i północy Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na południu i południowym-wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -7°C do -3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i północnego – wschodu. Jedynie częściowo na zachodzie i południu kraju będzie on południowo – zachodni i zachodni. Dodatkowo w porywach w wielu miejscach będzie on dochodził do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i  w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo w wielu miejscach mogą rozwijać się lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie bez opadów powinno być na Pomorzu zachodnim. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i północy. W zamian tego w porywach częściowo na Wybrzeżu oraz też na północy i w Centrum Polski dochodzić on będzie do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.