W weekend jest duża szansa na większe przejaśnienia! – Prognoza na 6 marca

Nad obszar Polski przez weekend napływać będzie zimne i na ogół też wilgotne powietrze z północy i północnego-zachodu Europy. Ponadto na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie jeszcze pole nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które nieco poprawi pogodę w Polsce.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na Pomorzu oraz też na zachodzie w Centrum na południu i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -7°C do -2°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się zmienne oraz małe jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1030 hPa.

Comments are closed.