W piątek na Pomorzu możliwe są burze i przejaśnienia! – Prognoza na 5 marca

Nad obszar północnej Polski w najbliższych dniach nadal napływać będzie zimne oraz wilgotne i na ogół też niestabilne powietrze z północnego-zachodu i północy Europy. W dodatku na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które między innymi sprzyjać będzie w rozwoju chmur kłębiastych.

Autor Zdjęcia Adrian Dorniak - Meteo24

Autor Zdjęcia Adrian Dorniak – Meteo24

Natomiast w piątkową noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się miejscami liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się zmienne zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do -2°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i północy. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również możliwe są miejscami liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się zmienne zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne lub z gradem. Temperatura powietrza wyniesie w granicach +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i północy. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.