W piątek lokalnie w całej Polsce mogą wystąpić burze! – Prognoza na 5 marca

W najbliższych godzinach i na dniach do Polski w dalszym ciągu napływać będzie niestabilne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z północy i północnego-zachodu, które sprzyjać będzie w rozwoju burz. Dodatkowo na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie pole nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które związane jest z wyżem znad zachodniej części Europy.

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia, które lokalnie będą osadzać szadź. Ponadto utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i słabym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do -2°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i północnego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o silnym i słabym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne lub z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na północy i Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i północnego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.