W czwartek pojawią się liczne opady mieszane! – Prognoza na 4 marca

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane oraz zimne i na ogół też wilgotne powietrze z północnego-zachodu i północy Europy. Ponadto na pogodę w Polsce oddziaływać będzie pole nieco obniżonego ciśnienia atmosferycznego oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego początkowo powinno być bez opadów oraz między innymi utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Ponadto pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz mżawki i deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na Podkarpaciu. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C/+6°C nad samym morzem i w północnej części Polski do +9°C/+14°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju i w górach. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodził do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach na nowo zacznie wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.