W środę również pojawią się liczne chmury i mgły! – Prognoza na 3 marca

Nad obszar Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu i północnego-zachodu Europy. Ponadto na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie obszar podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, który źle wpływać będzie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1032 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów oraz pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do nawet +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Jedynie nad Bałtykiem będzie on dość silny i porywisty oraz w porywach będzie on dochodzić tam do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Comments are closed.