We wtorek będzie mglisto i ze zmienną bardzo pogodą! – Prognoza na 2 marca

Nad obszar Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie chłodne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z północnego-zachodu i południowego-zachodu Europy. Ponadto pogodę w naszym kraju kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które źle wpływać może na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być nad samym morzem oraz na północy, zachodzie i częściowo w Centrum Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1033 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na północnym-wschodzie oraz na wschodzie w górach i na południu przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Na pozostałym obszarze kraju i nad samym morzem powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do nawet +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1031 hPa.

 

Comments are closed.