W poniedziałek na Pomorzu będzie mglisto i wietrznie! – Prognoza na 1 marca

Nad obszar północnej Polski z początkiem nowego miesiąca nadal napływać będzie chłodne oraz zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z północnego-zachodu i południowego-zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie wyż, który źle wpływać może na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów oraz utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie w granicach 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1033 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto będzie na ogół bez opadów oraz między innymi utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1032 hPa.

Comments are closed.