W niedzielę będzie mglisto i ze zmienną bardzo pogodą! – Prognoza na 28 lutego

W najbliższych godzinach nad obszar Polski również napływać będzie chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z północnego-zachodu i północy Europy. Ponadto na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie wyż, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się małe oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie w górach i na południu Polski przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze kraju i nad samym morzem powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1032 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendowego miesiąca w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na południu oraz też częściowo na północnym-wschodzie i wschodzie przyniesie ze sobą przelotne słabe opady deszczu i śniegu. Na pozostałym obszarze Polski i nad samym morzem powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1032 hPa.

Comments are closed.