W weekend będzie chłodno i z przejaśnieniami! – Prognoza na 27 lutego

Przez weekend nad obszar Polski będzie napływać chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy. Ponadto na pogodę w naszym kraju nadal oddziaływać będzie wyż znad zachodniej części Europy oraz między innymi da się we znaki silny wiatr.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o słabym i zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze Polski oraz nad samym morzem powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które w górach oraz na południu i wschodzie kraju przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Na pozostałym obszarze oraz nad samym morzem powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz dość silny i porywisty z północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Comments are closed.