W piątek przybędzie chmur oraz spadnie deszcz! – Prognoza na 26 lutego

W najbliższych godzinach nad obszar naszego kraju będzie nadal napływać dość ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy. Ponadto na pogodę w Polsce oddziaływać będzie wyż oraz obszar niskiego ciśnienia atmosferycznego znad zachodniej i północno-wschodniej części Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Ponadto będzie będzie początkowo bez opadów oraz między innymi pojawi się małe jak i zmienne oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo lekko spadnie oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto pojawi się małe oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na Wybrzeżu oraz nad samym morzem i częściowo na północy Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.