W marcu znajdziemy się na styku dwóch mas powietrza! – Ważne Informacje

Nad obszar kraju w najbliższych dniach nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze. Ponadto będziemy pod znakiem wyżowej pogody, która zachęcać będzie do spacerów na świeżym powietrzu. Jedynie w Marcu istnieje ryzyko powstania dynamicznych układów niskiego ciśnienia oraz frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Zgodnie z prognozami do Polski napłynęło ciepłe jak na luty powietrze. W dodatku w różnej części Polski daje się również we znaki pył znad Sahary. Natomiast jak wynika z najnowszych aktualizacji z różnych modeli numerycznych. Polska z początkiem nowego miesiąca znajdować będzie się na styku dwóch mas powietrza, które przyniosą ze sobą bardzo zmienną temperaturę oscylującą od +1°C do nawet +14°C.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

W zamian tego duży kontrast temperatury jak i zaostrzony gradient ciśnienia atmosferycznego skutkować będzie w występowaniu silnego wiatru oraz możliwy będzie system frontów atmosferycznych, który na nowo przyniesie ze sobą przelotne opady marznące i niewykluczone również burze śnieżne, które związane były by z dynamicznym efektem Morza Bałtyckiego.

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Ponadto tak bardzo zróżnicowanej temperaturze towarzyszyły by też liczne marznące mgły i zamglenia, które osadzały by szadź. Natomiast na nieco cieplejsze powietrze oraz na kolejny dynamiczny system frontów atmosferycznych z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem musimy być przygotowani też w najbliższych dniach i tuż na początku przyszłego tygodnia.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Ale póki co na obecną chwilę najbliższe dni będą mijać pod znakiem zróżnicowanej pogody, której w wielu miejscach kraju w tym Polski towarzyszyć będą nieco większe chwile ze słońcem oraz niewykluczone gęste mgły, które mogą bardzo ograniczać widzialność.

 

Comments are closed.