W czwartek pogoda będzie bardzo przyjemna na spacer! – Prognoza na 25 lutego

Nad obszar Polski w najbliższych godzinach również napływać będzie ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i północnego-zachodu Europy. W zamian tego na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które przyniesie spore przejaśnienia i chwile ze słońcem.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Ponadto będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Jedynie na Wybrzeżu i w północnej części Polski będzie on umiarkowany oraz dość silny. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić tam do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1032 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi będzie ciepło i bez opadów. Ponadto pojawi się małe oraz zmienne zachmurzenie. Jedynie na więcej słońca można będzie liczyć częściowo na zachodzie oraz częściowo na północy w Centrum i na południowym-zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do nawet +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Comments are closed.