W czwartek na Pomorzu będzie ciepło i ze zmienną pogodą! – Prognoza na 25 lutego

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach również napływać będzie ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu i północnego-zachodu Europy. Ponadto pogodę na Pomorzu kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które przyniesie większe chwile ze słońcem i przejaśnienia.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego powinno być bez opadów oraz między innymi utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z niewielkimi przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów oraz między innymi pojawi się małe oraz zmienne zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.