W środę na Pomorzu pojawią się liczne chmury i mgły! – Prognoza na 24 lutego

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach również napływać będzie ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i północnego-zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia, które bardzo zmiennie wpływać może na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo lekko wzrośnie oraz o północy na poziomie morza wskaże 1031 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów oraz między innymi utrzyma się duże zachmurzenie z niewielkimi przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach na nowo zacznie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1030 hPa.

 

Comments are closed.