W środę będzie wyjątkowo ciepło i ze zmienną pogodą! – Prognoza na 24 lutego

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach nadal napływać będzie ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu i północnego-zachodu Europy. Ponadto pogodę w Polsce kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego oraz chłodny front atmosferyczny.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na północy Polski i na Wybrzeżu przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o słabym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach na Wybrzeżu i północy kraju będzie on dochodzić do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1034 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się zmienne oraz całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego częściowo na północnym-wschodzie oraz na wschodzie i południowym-wschodzie kraju niewykluczone są też przelotne słabe opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze Polski oraz nad samym morzem i częściowo w górach powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do nawet +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1033 hPa.

Comments are closed.