We wtorek będzie pochmurnie i bardzo mglisto! – Prognoza na 23 lutego

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach nadal napływać będzie ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu i północnego-zachodu Europy. Ponadto pogodę w Polsce kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które bardzo zmiennie wpływać będzie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się małe oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na Wybrzeżu i częściowo na północy Polski przyniesie ze sobą przelotne słabe lub o zmiennym natężeniu opady deszczu i mżawki. Na pozostałym obszarze kraju i w górach powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do nawet +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach na Wybrzeżu i północy Polski dochodzić będzie on do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach na nowo zacznie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1032 hPa.

Comments are closed.