W poniedziałek będzie ciepło i z większymi przejaśnieniami! – Prognoza na 22 lutego

Z początkiem nowego tygodnia na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które w wielu miejscach sprzyjać będzie ładnej pogodzie. Ponadto do Polski cały czas napływać będzie znacznie cieplejsze i na ogół też wilgotne powietrze z południowego – zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się małe oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów oraz między innymi utrzyma się małe oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C/+8°C na wschodzie i częściowo na Pomorzu do +10°C/+12°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju oraz nad samym morzem i częściowo w górach. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Comments are closed.