W poniedziałek pogoda na Pomorzu będzie korzystna! – Prognoza na 22 lutego

Z początkiem nowego tygodnia nad obszar północnej Polski napływać będzie znacznie cieplejsze i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy. Ponadto pogodę na Pomorzu kształtować będzie wyż, który przyniesie większe przejaśnienia i chwile ze słońcem.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów oraz między innymi pojawi się małe oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza oscylować będzie w granicach 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się miejscami liczne mgły i zamglenia. Ponadto będzie bez opadów i pogodnie. Jedynie częściowo nad samym morzem i we wschodniej części województwa pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.