Weekend na Pomorzu minie pod znakiem mgieł! – Prognoza Pogody

Przez weekend nad Pomorze napływać będzie nieco cieplejsze i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy. Ponadto pogodę na północy Polski kształtować będzie wyż, który bardzo zmiennie wpływać będzie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i mżawki o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie w granicach -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei z początkiem weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów oraz między innymi utrzyma się duże zachmurzenie z niewielkimi przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od w granicach +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Ponadto powinno być bez opadów oraz między innymi utrzyma się duże zachmurzenie z niewielkimi przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów oraz między innymi pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 35-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.