W weekend da się we znaki bardzo zmienna pogoda! – Prognoza na 20 lutego

Przez weekend na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie wyż oraz między innymi do Polski napływać będzie bardzo zróżnicowana i na ogół też wilgotna masa powietrza z południowego-zachodu i zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie i południowym-zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się gęste oraz liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na północnym-wschodzie oraz na wschodzie i południowym-wschodzie kraju przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do nawet +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.