W piątek da się we znaki odwilż oraz spadnie deszcz! – Prognoza na 19 lutego

Nad obszar naszego kraju w najbliższych dniach napływać będzie znacznie cieplejsze oraz bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z północnego-zachodu i południowego-zachodu Europy. Ponadto na pogodę w Polsce oddziaływać będzie pole nieco obniżonego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się całkowite oraz zmienne jak i małe a także zmienne zachmurzenie, które początkowo na zachodzie oraz też na południu i południowym-wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i śniegu o zmiennym i słabym natężeniu. Na pozostałym obszarze kraju powinno początkowo być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -13°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i marznącej mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.