Na Pomorzu dadzą się we znaki opady marznące i mgły! – Prognoza na 17 lutego

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i północnego-zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.