We wtorek pojawią się liczne opady marznące! – Prognoza na 16 lutego

Nad obszar Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy. W zamian tego na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie skraj niżu znad zachodniej części Europy oraz system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady marznące.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na północnym-wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -11°C do -4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie się jeszcze wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1033 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznące deszczu oraz deszczu ze śniegiem o silnym i słabym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na północnym-wschodzie w Centrum na wschodzie i południowym-wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie spadać a później również na nowo będzie się wyraźnie wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.