W poniedziałek pojawią się opady śniegu i przejaśnienia! – Prognoza na 15 lutego

Nad obszar Polski z początkiem nowego tygodnia nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z północy i południowego-zachodu Europy. W zamian tego na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie wyż.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się małe oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo częściowo na Wybrzeżu oraz na północnym-wschodzie w Centrum i na wschodzie niewykluczone będą też lokalne burze śnieżne lub z gradem. Jedynie bez opadów powinno być na zachodzie i częściowo na północy Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -15°C do -2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1033 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo częściowo na północy w Centrum i na wschodzie niewykluczone będą też lokalne burze śnieżne lub z gradem. Jedynie początkowo bez opadów powinno być częściowo na zachodzie i południowym-zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal początkowo będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1035 hPa.

Comments are closed.