W niedzielę da się we znaki silny wiatr i lekka odwilż! – Prognoza na 14 lutego

W najbliższych godzinach nad obszar Polski napływać będzie nieco cieplejsze i na ogół też wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy. Ponadto pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż, który przyniesie częściowo poprawę pogody oraz przelotne opady śniegu.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o zmiennym i słabym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być nad samym morzem i częściowo na północy Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -15°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1032 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w Walentynki również mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na północnym wschodzie w Centrum i na wschodzie kraju niewykluczone będą między innymi lokalne burze śnieżne lub z gradem. Jedynie bez opadów oraz z większymi przejaśnieniami i dość pogodnie powinno być nad samym morzem oraz częściowo na zachodzie i północy Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -5°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1033 hPa.

Comments are closed.