W weekend również mogą pojawić się burze śnieżne! – Prognoza na 13 lutego

Nad obszar Polski przez weekend napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z północy i północnego-zachodu Europy. Ponadto pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż znad zachodniej części kraju, który częściowo poprawi pogodę. Jedynie pod wschodniej części Polski na pogodę oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -20°C do -6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i północnego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1030 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo częściowo na Wybrzeżu oraz na północy w Centrum i na wschodzie niewykluczone są lokalne burze śnieżne lub z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo nad samym morzem. Temperatura powietrza wyniesie od -9°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

Comments are closed.