Weekend na Pomorzu minie pod znakiem wietrznej aury! – Prognoza Pogody

Nad obszar północnej Polski przez weekend napływać nadal będzie bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z północnego-wschodu i północy Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie wyż znad zachodniej części Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się zmienne oraz całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o silnym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też liczne burze śnieżne lub z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od -11°C do -3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i północy. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1031 hPa.

Z kolei z początkiem weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym w ciągu dnia i wieczorem utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o zmiennym natężeniu i niewkluczone lokalne burze śnieżne lub z gradem. Jedynie bez opadów powinno być w okolicach Ustki. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne oraz w południe na poziomie morza wskaże 1030 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się zmienne oraz całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o zmiennym i słabym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na Wybrzeżu i nad samym morzem. Temperatura powietrza wyniesie od -8°C do -3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1032 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo w rejonie Półwyspu Helskiego niewykluczone będą między innymi lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie początkowo bez opadów powinno być częściowo nad samym morzem. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i północy. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1031 hPa.

Comments are closed.