W piątek wystąpią przejaśnienia i liczne opady śniegu! – Prognoza na 12 lutego

Nad obszar kraju w najbliższych dniach nadal napływać będzie mroźne powietrze pochodzenia arktycznego, które przyniesie ze sobą liczne opady śniegu oraz niewykluczone burze śnieżne. Ponadto pogodę w Polsce kształtować będzie wyż znad zachodniej części kraju, który w weekend przyniesie stopniową poprawę pogody.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się zmienne oraz całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu oraz częściowo na północy i zachodzie Polski możliwe będą liczne burze śnieżne lub z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo w Centrum kraju. Temperatura powietrza wyniesie od -18°C do -8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się zmienne oraz całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o silnym i słabym natężeniu. Dodatkowo na Pomorzu i Wybrzeżu niewykluczone są też liczne burze śnieżne lub z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie i północnym-wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od -12°C do -2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i północy. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Comments are closed.