W piątek na Pomorzu pojawią się liczne burze śnieżne! – Prognoza na 12 lutego

Nad obszar północnej Polski nadal napływać będzie niestabilne oraz mroźne powietrze pochodzenia arktycznego. Ponadto pogodę na Pomorzu kształtować będzie wyż znad zachodniej części kraju, który od weekendu przyniesie znaczną poprawę pogody i dużo słońca.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się zmienne oraz całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim mogą rozwijać się liczne burze śnieżne lub z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od -16°C do -6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu również mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -7°C d0 -2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i północnego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1031 hPa.

Comments are closed.