Na Pomorzu pojawią się przejaśnienia i burze śnieżne! – Prognoza na 11 lutego

Nad obszar Polski północnej w najbliższych godzinach pogodę kształtować będzie niestabilna masa powietrza pochodzenia arktycznego. Ponadto nad Pomorze napływać będzie mroźne i na ogół też dość wilgotne powietrze z północy i północnego – wschodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się zmienne oraz całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie bez opadów początkowo powinno być na południu województwa. Temperatura powietrza wyniesie od -16°C do -9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach na Wybrzeżu i w całym pasie Gmin Nadmorskich dochodzić on będzie do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się też zmienne oraz całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -9°C do -3°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i północy. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.