W środę również przez Polskę przejdą silne śnieżyce! – Prognoza na 10 lutego

W najbliższych godzinach nad obszar Polski nadal napływać będzie mroźne i na ogół też dość wilgotne powietrze z północy i północnego-wschodu Europy. Ponadto pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal dawać będzie się we znaki siarczysty mróz oraz między innymi utrzyma się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o silnym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu i w całym pasie Gmin Nadmorskich niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -18°C do -12°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i południowego – wschodu. Jedynie na Wybrzeżu będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -11°C do -4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie początkowo się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.