W środę przez Pomorze przejdą silne śnieżyce! – Prognoza na 10 lutego

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie mroźne i na ogół też dość wilgotne powietrze z północy i północnego-wschodu pochodzenia Arktycznego. Poza tym pogodę na Pomorzu cały czas kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Ponadto pojawi się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o silnym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -18°C do -13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach na Wybrzeżu będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału zacznie już rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym da się we znaki siarczysty mróz oraz między innymi utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o silnym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -11°C do -8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

 

Comments are closed.