We wtorek mogą wystąpić śnieżyce i burze śnieżne! – Prognoza na 9 lutego

Nad obszar Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie bardzo mroźne i na ogół też dość wilgotne powietrze z północnego-wschodu i południowego-zachodu Europy. Ponadto na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz skraj wyżu znad północnej części Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal dawać będzie się we znaki siarczysty mróz oraz możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -17°C do -8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1002 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu i w całym pasie Gmin Nadmorskich niewykluczone są między innymi lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -11°C do -5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach na Wybrzeżu Pomorzu będzie on dochodzić do 30-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Comments are closed.