W poniedziałek da się we znaki mróz z opadami śniegu! – Prognoza na 8 lutego

Z początkiem nowego tygodnia nad obszar Polski nadal napływać będzie bardzo mroźne i na ogół też wilgotne powietrze z północnego-wschodu i południowego-zachodu Europy. Ponadto na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych. Jedynie na północy Polski zaznaczy się układ wysokiego ciśnienia, który początkowo przyniesie ze sobą liczne przejaśnienia.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na Wybrzeżu i północy Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -19°C do -10°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o silnym i zmiennym natężeniu. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na Wybrzeżu i Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od -11°C do -6°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z północnego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

 

Comments are closed.