Nad obszar Polski może dotrzeć pył znad Sahary! – Ważne Ostrzeżenie

Nie dość, że nasze płuca w sezonie zimowym duszą się smogiem, to jeszcze w najbliższych dniach czeka nas powiew saharyjskiego pyłu. Warto dodać iż rozległy zasięg pyłu związany będzie z ciepłym sektorem powietrza znad dalekiej Afryki.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Jak wynika z prognoz uniesiony pył znad Sahary może przyczynić się do zabarwienia śniegu i nieba na żółtawy lub pomarańczowy kolor na dużym obszarze Europy w tym Polski. Szczególnie może on dać się we znaki na południu oraz w Centrum i na wschodzie Polski. Tam też z kolei prognozowane są jak już wcześniej Państwu wspominaliśmy obfite opady śniegu oraz między innymi silny wiatr, który powodować będzie niebezpieczne dla kierowców i pieszych zawieje jak i zamiecie śnieżne.

Źródło Danych - forecast.uoa.gr

Źródło Danych – forecast.uoa.gr

Dodatkowo w trakcie opadów atmosferycznych na omawianym powyżej obszarze i w pozostałej części kraju niewykluczony będzie też opad żółtego śniegu. Najbardziej tego zjawiska póki co będą mogli dostrzec mieszkańcy Małopolski oraz Śląska i Podkarpacia. Zaś na początku nowego tygodnia mogą również żółtego śniegu spodziewać się mieszkańcy pozostałej części Polski.

Źródło Danych - forecast.uoa.gr

Źródło Danych – forecast.uoa.gr

Na koniec warto dodać iż taka sytuacja może być bardzo dokuczliwa dla kierowców, którzy nie dość że będą zmagać się z utrudnieniami drogowymi. To dodatkowo będzie dokuczała im bardzo niska temperatura powietrza i gruntu, która przyczyni się do niebezpiecznej gołoledzi na drodze i chodnikach.

Comments are closed.