Na Pomorzu da się we znaki mróz i silny wiatr! – Prognoza na 8 lutego

Nad obszar północnej Polski z początkiem nowego tygodnia nadal napływać będzie mroźne i na ogół też dość wilgotne powietrze z północnego-wschodu i północy Europy. Ponadto pogodę na Pomorzu początkowo kształtować będzie wyż, który poprawi nieco pogodę.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu da się we znaki silny mróz oraz będzie bez opadów. Poza tym utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od -18°C do -8°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz początkowo powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -9°C do -6°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.