W Weekend będzie wietrznie i ze zmienną pogodą! – Prognoza na 6 lutego

Nad obszar Polski przez weekend napływać będzie mroźne i na ogół też dość wilgotne powietrze z północnego-wchodu i północy Europy. Ponadto pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż, który w wielu miejscach może przynieść ze sobą liczne przejaśnienia.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach da się we znaki silny mróz oraz między innymi możliwe są też liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o słabym i zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie oraz w Centrum i na wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -15°C do -4°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie w Centrum i na wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od -6°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału zacznie już spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.