Nad obszarem Polski da się we znaki siarczysty mróz! – Ważne Informacje

W najbliższych dniach do Polski napływać będzie bardzo mroźne powietrze pochodzenia arktycznego. W dodatku na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie wyż jak i dynamiczny układ niskiego ciśnienia. Ponadto na nowo będą mogły rozwijać się liczne komórki jak i pasma konwekcyjne, które przyniosą ze sobą obfite opady śniegu i niewykluczone burze śnieżne.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Natomiast jak wynika z najnowszych prognoz z modeli numerycznych najbliższe dni w całej Polsce będą mijać pod znakiem mroźnej pogody. Dodatkowo temperatura powietrza w różnej części naszego kraju wyniosła by od -10°C do nawet -30°C. W zamian tego tak mroźnej pogodzie dały by się też we znaki fronty atmosferyczne, które przyniosły by ze sobą kolejne opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Szczególnie najbardziej intensywne opady śniegu dały by się we znaki częściowo na zachodzie oraz między innymi na południu w Centrum i na wschodzie kraju. Tam też z kolei temperatura powietrza oscylowała by od +1°C do nawet -13°C. W zamian tego tak bardzo zróżnicowanej temperaturze towarzyszyły by też liczne marznące mgły i zamglenia, które osadzały by szadź. Natomiast na nieco cieplejsze powietrze oraz na kolejny dynamiczny system frontów atmosferycznych z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem musimy być przygotowani tuż na początku przyszłego weekendu. Dodatkowo na Wybrzeżu i w całym pasie nadmorskim na nowo rozwijały się by komórki jak i pasma konwekcyjne, które przyniosły by ze sobą lokalne burze śnieżne. Poza tym temperatura w różnej części Polski i na Wybrzeżu oscylowała by 0°C do +9°C.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Zaś na nieco jeszcze bardziej pewne prognozy musimy poczekać. Ale póki co kochani w najbliższych dniach zmagać będziemy się z silnym mrozem oraz z dynamiczną pogodą, która w wielu miejscach przyniesie ze sobą opady różnego rodzaju i miejscami silny wiatr oraz burze.

 

Comments are closed.