W piątek wystąpią przejaśnienia i lokalnie spadnie śnieg! – Prognoza na 5 lutego

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z północnego-zachodu i południowego-zachodu Europy. Poza tym na pogodę w Polsce oddziaływać będzie pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które poprawi nieco pogodę.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu i w całym pasie Gmin Nadmorskich mogą lokalnie rozwijać się burze śnieżne lub z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na północy i północnym-wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -11°C do -2°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym początkowo będzie bez opadów oraz między innymi pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie przelotne opady śniegu mogą pojawić się na Podkarpaciu. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.