W czwartek na Pomorzu mogą wystąpić burze śnieżne! – Prognoza na 4 lutego

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie zimne i na ogół wilgotne powietrze z północy i północnego-zachodu Europy. Ponadto pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie w granicach -4°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Ponadto pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.