W środę pojawi się marznący deszcz oraz możliwe są burze! – Prognoza na 3 lutego

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu i północnego-zachodu Europy. Ponadto na pogodę w Polsce oddziaływać będzie kolejny dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się całkowite oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o silnym i słabym natężeniu. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na Podkarpaciu. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą silne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie się wyraźnie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Comments are closed.