Spory kontrast temperatury oraz możliwe śnieżyce i oblodzenia! – Ważne Informacje

Obszar Polski w najbliższych dniach nadal będzie pod znakiem bardzo dynamicznej pogody, którą kształtować będą układy niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych. Ponadto da się we znaki bardzo spory kontrast temperatury, który źle wpłynie na nasz organizm i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Szczególnie na bardzo dynamiczną pogodę musimy być przygotowani już w najbliższych godzinach i tuż na początku weekendu. W zamian tego do Polski systematycznie będzie napływać mroźne oraz bardzo zróżnicowane powietrze z północy i południowo-zachodniej części Europy. Temperatura powietrza w różnej części naszego kraju oscylować będzie między innymi od -10°C do nawet +15°C. Ponadto tak bardzo zróżnicowanej temperaturze towarzyszyć będzie system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą silne opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu. Dodatkowo na styku tych dwóch zróżnicowanych mas powietrza będą mogły rozwijać się komórki konwekcyjne jak i burze śnieżne.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Szczególnie najbardziej ciepły sektor powietrza zaznaczył by się częściowo na zachodzie oraz na południowym-zachodzie a także na południu i południowym-wschodzie Polski. Tam też z kolei maksymalna temperatura powietrza wzrosła by do nawet +6°C/+15°C. Dodatkowo na tym obszarze zaznaczył by się front atmosferyczny, który na ogół przynosił by ze sobą opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Natomiast na pozostałym obszarze kraju dał by się we znaki silny mróz oraz system frontów atmosferycznych, który przynosił by na nowo silne opady śniegu oraz niewykluczone lokalne burze śnieżne. W dodatku na północy w Centrum i częściowo na wschodzie Polski temperatura powietrza utrzymała by się w granicach od -3°C do nawet -11°C.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Na koniec kochani warto dodać iż taki typ bardzo zmiennej i dynamicznej pogody będzie dawać się we znaki prawdopodobnie do końca lutego. Podobnie śnieżnej jak i burzowej pogody będą mogli się spodziewać szczególnie mieszkańcy Gmin Nadmorskich jak i północnej części Polski.

Comments are closed.