W poniedziałek w wielu miejscach pogoda będzie zmienna! – Prognoza na 1 lutego

Nad obszar Polski z początkiem nowego miesiąca napływać nadal będzie bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu i północnego-zachodu Europy. Ponadto na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie skraj niżu znad wschodniej części kraju.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach da się we znaki silny mróz oraz niewykluczone są też liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na Pomorzu i częściowo na północnym-wschodzie przyniesie ze sobą silne oraz słabe opady śniegu. Dodatkowo na Wybrzeżu i w całym pasie Gmin Nadmorskich niewykluczone są między innymi lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -13°C do -5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które częściowo na północy i południowym-zachodzie kraju przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu i marznący deszcz. Na pozostałym obszarze kraju i w górach powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.