W niedzielę pojawią się przejaśnienia i burze śnieżne! – Prognoza na 31 stycznia

Nad obszar naszego kraju w najbliższych dniach nadal napływać będzie zimne oraz między innymi wilgotne powietrze z północnego-zachodu i południowego-zachodu Europy. Ponadto pogodę w Polsce kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w niedzielną noc i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -13°C do -4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1000 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się małe oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na północy oraz też na wschodzie i południowym-wschodzie Polski przyniesie ze sobą silne oraz słabe opady śniegu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i w północnej części Polski mogą również występować burze, które przyniosą ze sobą obfite opady śniegu oraz niewykluczony grad. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Jedynie na Wybrzeżu będzie on zmienny z przewagą wiejący od północnego – zachodu i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

 

Comments are closed.