W weekend przez Pomorze przejdą liczne burze śnieżne! – Prognoza Pogody

Przez weekend na pogodę w północnej części Polski oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą silne opady śniegu oraz niewykluczone burze śnieżne. Ponadto nad Pomorze cały czas napływać będzie bardzo niestabilne oraz między innymi zimne i na ogół też chwiejne jak i wilgotne powietrze z północnego-zachodu i północy Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym początkowo będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od -5°C do -3°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z północnego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 997 hPa.

Z kolei w weekend na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o silnym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 995 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu początkowo będzie bez opadów. Jedynie przelotne opady śniegu i niewykluczone lokalne burze z gradem lub śnieżne możliwe będą częściowo na Wybrzeżu i w rejonie Ustki. Poza tym pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo niewykluczone są też liczne marznące mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od -7°C do -3°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 997 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu również na Pomorzu i Wybrzeżu możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1000 hPa.

Comments are closed.