W czwartek przez Pomorze przejdą burze śnieżne! – Prognoza na 28 stycznia

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i północy Europy. Ponadto pogodę na Pomorzu kształtować będzie między innymi dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Bałtyckiego oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami początkowo częściowo na Wybrzeżu i w okolicach Ustki przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też tam lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do -3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Ponadto pojawi się też całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o silnym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura maksymalna powietrza oscylować będzie w granicach +2°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 999 hPa.

Comments are closed.